Як купити деревину на електронних торгах?


Як купити деревину на електронних торгах?

Серед широкого різноманіття бізнес-напрямків продаж необробленої деревини останнім часом зазнає високого попиту. Завдяки тому, що Західна Україна має багаті лісні ресурси, закупівлі деревини в нашій державі відбуваються головним чином між вітчизняними постачальниками. Проте, якщо до 2019 року продаж та реалізація деревини мала певні корупційні ризики через непрозорість системи, зі створенням майданчиків Prozorro процедура закупівлі деревини отримала регламентований характер. Сьогодні купити деревину можна офіційним чином завдяки електронним торгам зі збереженням стандартів та принципів прозорих закупівельних відносин.

Сучасні умови електронних торгів при закупівлі деревини передбачають участь лише лісових господарств з реалізацією понад 25% власного ресурсу. При цьому виставлений компанією лот не може бути меншим, ніж 150 куб. м пиломатеріалів. Щоб взяти участь в електронних торгах з купівлі-продажу необробленої деревини та пиломатеріалів, компанії розміщують свої пропозиції на платформах за типом Української універсальної біржі. Заздалегідь рекомендується вивчити всі нюанси закупівельних відносин по деревині, зокрема, як купити деревину на електронних торгах, за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelnyj-auktsion-u-kyevi-za-yakoyu-protseduroyu-vin-prohodytyme.

Чи можлива закупівля будь-якої деревини через електронні торги?

Відповідно до правил проведення електронних торгів купувати можна будь-яку деревину, будь це листяні або хвойні породи. Один лот може містити не більше 400 куб. м матеріалу. Регламентом встановлюються й ліміти на вартість деревини: у разі купівлі-продажу листяних порід вартість не може перевищувати 630 грн, а для хвойних – 830 грн. Завдяки таким обмеженням товар обертається за демократичними та справедливими цінами, а водночас створюється прозора конкуренція між компаніями-учасниками торгів. Однак початкова ціна на деревину не може бути меншою, ніж собівартість торговельної продукції.

Важливим до виконання правилом є наявність дозвільної документації на продаж деревини у компанії-учасника закупівлі. Серед документів, розміщених на торговельному майданчику, повинні бути й сертифікати якості, що підтверджують відповідність деревини умовам тендеру. Для розширення можливостей отримання товару високої якості участь в електронних торгах за напрямком «необроблена деревина та пиломатеріали» можуть брати представники України та нерезиденти держави. Кожний учасник має бути зареєстрованим на біржі, де подає пропозицію, та мати власний електронний підпис.

Проведення електронних торгів з продажу деревини – це чудова можливість для держави отримувати лісові ресурси надійної якості за оптимальною вартістю. З використанням Української універсальної біржі учасники зможуть завжди бути в курсі новин у сфері продажу деревини, першими дізнаватися про актуальні закупівельні процеси та відстежувати перебіг тендерів та порядок офіційного визнання переможців.